Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Aktualności

Polecamy

stop agresji drogowej
bezdomni
rasizm
pokrzywdzony przestęsptwem
handel
dopalacze

Ruch drogowy

 1. Kierowco wymień opony na zimowe!

  Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę, że nadchodzący zimowy okres wymaga szczególnych przygotowań pojazdu. Pozwoli to na bezpieczniejsze, a także bezawaryjne użytkowanie. Dlatego już dziś przygotuj się do zimy i wymień opony z letnich na zimowe. Nie czekaj na pierwsze opady śniegu. Pamiętaj o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników dróg.

 2. Dorośli! Rozmawiajcie z młodymi kierowcami!

  O tym, jak wiele niebezpieczeństw jest na drodze, młodzi kierowcy dowiadują się sami - często za późno... Dlatego starsi, w trosce o ich bezpieczeństwo powinni podjąć ten ważny temat – zwłaszcza kiedy w domu mamy fana motoryzacji. Klucze od samochodu pozostawione do dyspozycji wszystkich domowników kuszą i nasuwają pytanie, czy zwycięży rozsądek – czy chęć zaimponowania rówieśnikom.

 3. Alkohol i kluczyki? Wykluczone!

  Każdy sposób jest dobry by powstrzymać osobę, która chce wsiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Reagując możesz uratować życie najbliższej Ci osoby – to przekaz najnowszej kampanii Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego adresującej tematykę prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu.

 4. Policjanci wspierali akcję MOTOSERCE dla miasta Chorzowa

  W Chorzowie odbyła się akcja "Motoserce 2015", zorganizowana przez Klub Motocyklowy TIGER RIDERS FG CHORZÓW. Uczestnicy imprezy sami oddali krew i promowali ideę honorowego krwiodawstwa. W tę szczytną inicjatywę włączyli się między innymi chorzowscy i katowiccy policjanci.

 5. Włącz rozum i „Nie daj się zrobić w słupa” - Kampania Ministerstwa Finansów

  W ostatnich latach rośnie przestępczość gospodarcza, związana z oszustwami w podatku VAT. Tylko w latach 2012-13 kontrola skarbowa wykryła prawie 310 tys. fikcyjnych faktur, które zostały wykorzystane w przestępczym procederze. W 2013 r. kwota nieprawidłowości ujawnionych przez kontrolę skarbową sięgnęła ponad 6 mld zł, a w pierwszym kwartale 2014 r. już ponad 2 mld zł.

 6. Spotkanie z przyszłymi kierowcami

  Policjant z chorzowskiej drogówki przeprowadził kolejne szkolenie dla przyszłych kierowców w ośrodku szkolenia „L-car”. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” oraz „Kieruj się rozsądkiem”.

 7. Podsumowanie działań "Prędkość" w Chorzowie

  Policjanci z chorzowskiej drogówki podsumowali przebieg ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 8. Policjanci z drogówki u przedszkolaków

  Policjanci z chorzowskiej drogówki oraz maskotka śląskiej policji pies "Sznupek”, spotkali się z przedszkolakami. Stróże prawa odwiedzili przedszkola przy ulicy Dąbrowskiego i Powstańców. Policjanci podczas spotkania przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa.

 9. Kierowco kieruj się rozsądkiem

  "Kieruj się rozsądkiem" - idea przewodnia kampanii społecznej, stała się okazją do spotkania policjantów z chorzowskiej drogówki z przyszłymi kierowcami w ośrodku szkoleniowym „L-car”. Mundurowi zachęcali słuchaczy do prawidłowych zachowań na drodze, okazywania większej życzliwości, powstrzymania się od agresji i przestrzegania przepisów prawa.

 10. "Bezpieczna jesień za kierownicą"

  Policjanci z chorzowskiej drogówki wzięli udział w akcji „Bezpieczna jesień za kierownicą”. Jej organizatorem było Radio Katowice. Mundurowi podczas imprezy udzielali kierowcom fachowych porad przed jesienną słotą, a najmłodsi rywalizowali w konkursach.