Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Aktualności

Polecamy

stop agresji drogowej
rasizm

Ruch drogowy

 1. "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

  Policjant z chorzowskiej drogówki przeprowadził kolejne szkolenie dla przyszłych kierowców w ośrodku szkolenia „L-car”. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”.

 2. Policjanci wspierali akcję MOTOSERCE dla miasta Chorzowa

  Na chorzowskim Rynku odbyła się akcja "Motoserce 2014" zorganizowana przez Klub motocyklowy TIGER RIDERS FG CHORZÓW. Uczestnicy imprezy sami oddali krew i promowali ideę honorowego krwiodawstwa. W tę szczytną inicjatywę włączyli się również policjanci.

 3. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  W najbliższy piątek, w ramach Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, śląscy i chorzowscy policjanci oraz ratownicy medyczni z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach przeprowadzą wspólna akcję. Specjalne patrole policji wraz z ratownikami medycznymi będą zachęcali do prawidłowych i bezpiecznych zachowań na drodze. Kierowcy będą mogli przejść szybki instruktaż, umożliwiający uratowanie życia osobie poszkodowanej w wypadku.

 4. Sezon motocyklowy rozpoczęty - apelujemy o rozwagę

  Od początku tego roku na polskich drogach doszło już do ponad 300 wypadków z udziałem motocyklistów. W ich wyniku życie straciło 32 osoby, w tym 30 miłośników jednośladów. MSW apeluje: zachowajmy ostrożność, bądźmy rozważni i stosujmy się do przypisów ruchu drogowego.

 5. Ruszyły eliminacje do turnieju "Policjant Ruchu Drogowego 2014"

  Policjanci z chorzowskiej drogówki wzięli udział w powiatowych eliminacjach do konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2014". Mundurowi na I etapie musieli rozwiązać test z zakresu wiedzy teoretycznej. Najlepszy będzie reprezentował komendę na szczeblu wojewódzkim.

 6. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Chorzowie

  W Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno umiejętnościami praktycznymi, jak i wiedzą teoretyczną na temat przepisów ruchu drogowego. W przeprowadzeniu rozgrywek pomiędzy uczniami z podstawówek i gimnazjów pomagali policjanci wydziału ruchu drogowego i strażnicy miejscy.

 7. Śmierć motocyklisty

  Chorzowscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę, na ul. Katowickiej. W zdarzeniu zginął 18-letni motocyklista.

 8. Działania "Trzeźwość"

  Dzisiaj na terenie Chorzowa policjanci ruchu drogowego prowadzą akcję pod kryptonimem “Trzeźwość”. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolowanie stanu trzeźwości kierujących.

 9. Kontrola drogowa "Pieszy"

  Dzisiaj na terenie Chorzowa prowadzone są działania pod kryptonimem „Kontrola Drogowa – Pieszy”. Policjanci i strażnicy miejscy od godzinnych porannych kontrolują miejsca, w których ruch pieszych jest największy i gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem.

 10. Szybka broń na piratów drogowych

  Rozpoczęła się już astronomiczna wiosna, a z jej nadejściem chorzowscy policjanci rozpoczęli służbę na motocyklach. Mundurowi, dzięki tym szybkim maszynom, dojadą szybciej na miejsce zdarzeń drogowych i w bardziej niedostępne miejsca. Stanowią także skuteczną broń w walce z piratami drogowymi.