Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Aktualności

Polecamy

stop agresji drogowej
rasizm
pokrzywdzony przestęsptwem
handel
dopalacze
Nieskradziona tożsamość nie skradzione życie

Ruch drogowy

 1. "Kontrola Drogowa Piesi" - podsumowanie dziłań

  Wczoraj policjanci z Chorzowa prowadzili działania „Kontrola Drogowa -Pieszy". Mundurowi sprawdzali czy piesi przechodzą przez jezdnię w miejscach do tego przeznaczonych oraz czy nie przechodzą jezdni na czerwonym świetle. Reagowali też na wykroczenia popełniane przez kierujących, którzy nie zwracali uwagi na niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 2. Trwają działania KDP

  Chorzowscy policjanci, wspólnie ze Strażą Miejską od godziny 6:00 prowadzą na terenie naszego miasta działania Kontrola Drogowa Pieszy. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

 3. Ku przestrodze nietrzeźwych kierowców!

  „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu” – czy istnieje kierowca, który nie spotkał się z tym hasłem. Niestety pomimo medialnego szumu oraz szeregu przeprowadzanych akcji policyjnych, za kierownicą samochodów i nie tylko, nadal spotyka się nietrzeźwych kierowców. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie ku przestrodze kierowców oraz w celu eliminacji zagrożenia coraz częściej prowadzą ukierunkowane działania na drogach naszego miasta.

 4. Podsumowanie akcji "Nie dla prędkości"

  Policjanci chorzowskiej drogówki podsumowali działania „Nie dla prędkości”. Akcja ta ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

 5. NURD - podsumowanie akcji chorzowskiej drogówki

  Wczoraj w Chorzowie w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci drogówki wspólnie ze Strażą Miejską przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

 6. Działania NURD

  Dzisiaj w Chorzowie w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci drogówki wspólnie ze Strażą Miejską prowadzą działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.

 7. Chorzowscy policjanci zabezpieczali "Tour de Pologne"

  Kilkudziesięciu policjantów oraz strażników miejskich zaangażowanych było w zabezpieczenie wczorajszego etapu kolarskiego wyścigu Tour de Pologne na terenie Chorzowa. Kolarze wjechali do miasta ulicą Łagiewnicką, przejeżdżając przez centrum miasta, gdzie zlokalizowana była lotna premia. W czasie imprezy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.

 8. Policyjne działania "Smog"

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 chorzowscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "Smog". Działania te ukierunkowane są na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Dokładnie sprawdzana będzie też trzeźwość kierujących, a także uprawnienia do kierowania.

 9. Trwają działania "Truck & Bus"

  Dzisiaj od 6.00 do 22.00 chorzowscy policjanci ruchu drogowego prowadzą działania pod kryptonimem "TRUCK & BUS". Drogówka przygląda się szczególnie kierowcom autokarów i samochodów ciężarowych, kontrolując przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Dokładnie sprawdzana będzie także trzeźwość kierujących, stan techniczny samochodów i autobusów, a także uprawnienia do kierowania.

 10. Bezpieczna majówka

  Przed nami długi weekend majowy. Mimo, że prognozy pogody na najbliższe dni nie nastrajają optymistycznie, wielu Polaków zaplanowało w tym czasie bliższe i dalsze wyjazdy. Zanim rozpoczniemy wypoczynek poza domem, przypomnijmy sobie kilka zasad bezpieczeństwa.