Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Aktualności

Polecamy

stop agresji drogowej
rasizm
pokrzywdzony przestęsptwem
handel

Ruch drogowy

 1. Policjanci wspierali akcję MOTOSERCE dla miasta Chorzowa

  W Chorzowie odbyła się akcja "Motoserce 2015", zorganizowana przez Klub Motocyklowy TIGER RIDERS FG CHORZÓW. Uczestnicy imprezy sami oddali krew i promowali ideę honorowego krwiodawstwa. W tę szczytną inicjatywę włączyli się między innymi chorzowscy i katowiccy policjanci.

 2. Włącz rozum i „Nie daj się zrobić w słupa” - Kampania Ministerstwa Finansów

  W ostatnich latach rośnie przestępczość gospodarcza, związana z oszustwami w podatku VAT. Tylko w latach 2012-13 kontrola skarbowa wykryła prawie 310 tys. fikcyjnych faktur, które zostały wykorzystane w przestępczym procederze. W 2013 r. kwota nieprawidłowości ujawnionych przez kontrolę skarbową sięgnęła ponad 6 mld zł, a w pierwszym kwartale 2014 r. już ponad 2 mld zł.

 3. Spotkanie z przyszłymi kierowcami

  Policjant z chorzowskiej drogówki przeprowadził kolejne szkolenie dla przyszłych kierowców w ośrodku szkolenia „L-car”. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” oraz „Kieruj się rozsądkiem”.

 4. Podsumowanie działań "Prędkość" w Chorzowie

  Policjanci z chorzowskiej drogówki podsumowali przebieg ogólnopolskiej akcji „Prędkość”. Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną zdarzeń drogowych.

 5. Policjanci z drogówki u przedszkolaków

  Policjanci z chorzowskiej drogówki oraz maskotka śląskiej policji pies "Sznupek”, spotkali się z przedszkolakami. Stróże prawa odwiedzili przedszkola przy ulicy Dąbrowskiego i Powstańców. Policjanci podczas spotkania przekazali najmłodszym podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa.

 6. Kierowco kieruj się rozsądkiem

  "Kieruj się rozsądkiem" - idea przewodnia kampanii społecznej, stała się okazją do spotkania policjantów z chorzowskiej drogówki z przyszłymi kierowcami w ośrodku szkoleniowym „L-car”. Mundurowi zachęcali słuchaczy do prawidłowych zachowań na drodze, okazywania większej życzliwości, powstrzymania się od agresji i przestrzegania przepisów prawa.

 7. "Bezpieczna jesień za kierownicą"

  Policjanci z chorzowskiej drogówki wzięli udział w akcji „Bezpieczna jesień za kierownicą”. Jej organizatorem było Radio Katowice. Mundurowi podczas imprezy udzielali kierowcom fachowych porad przed jesienną słotą, a najmłodsi rywalizowali w konkursach.

 8. Trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

  W ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" każdego dnia policjanci odwiedzają lokalne szkoły. Dzisiaj gościli między innymi w Szkole Podstawowej nr 15. Prelekcja skierowana do dzieci z klasy zerowej miała na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym. Mundurowi rozdali również dzieciom odblaski.

 9. Chorzowska akcja „Uwalniamy centrum miasta”

  Chorzowscy policjanci, strażnicy miejscy oraz Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego wspólnie przeprowadzili działania profilaktyczne „Uwalniamy centrum miasta”. Główny cel akcji pozostaje nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedsięwzięcie związane jest z ogólnopolską kampanią „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

 10. „Bezpieczna droga do szkoły” w Chorzowie

  Ruszyła akcja: "Bezpieczna droga do szkoły"! Na terenie naszego miasta policjanci drogówki oraz strażnicy miejscy rozpoczęli działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonie szkół i przedszkoli.