Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Aktualności

Polecamy

Policja konna - warsztaty ekologiczne
stop agresji drogowej
rasizm
pokrzywdzony przestęsptwem
handel
dopalacze

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań NURD na chorzowskich drogach

  Chorzowscy policjanci przeprowadzili na terenie naszego miasta działania dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. Podczas działań realizowali również założenia kampanii "ROK PIESZEGO 2017".

 2. Nie pamiętają o pasach bezpieczeństwa

  Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z chorzowskiej drogówki podobnie jak stróże prawa w całym kraju prowadzili działania "PASY". Ich celem było ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

 3. Podsumowanie akcji "Prędkość"

  Policjanci chorzowskiej drogówki podsumowali działania „Prędkość”. Akcja ta ukierunkowana były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

 4. Podsumowanie działań NURD na chorzowskich drogach

  Chorzowscy policjanci przeprowadzili na terenie naszego miasta działania dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

 5. Fotorejestracja wykroczeń na terenie Chorzowa

  Chorzowska drogówka dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym kolejny raz korzystała podczas służby ze specjalistycznego sprzętu do ujawniania wykroczeń w ruchu drogowym. Mowa o zestawie fotograficznym do zdalnej rejestracji wykroczeń.

 6. Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2016”

  Przez całe święta prowadzona była akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2016” nad bezpieczeństwem mieszkańców Chorzowa czuwali mundurowi z ruchu drogowego oraz innych pionów policji.

 7. Quad to nie zabawka!

  Coraz częściej na naszych drogach można zauważyć quady. Pamiętajmy jednak, że te czterokołowce to nie zabawka! Pojazdy tego typu również muszą być zarejestrowane, a jadąca nim osoba musi posiadać uprawnienia do kierowania. Apelujemy o rozwagę i ostrożność! Technika jazdy czterokołowcem jest specyficzna i bardzo łatwo dochodzi do jego wywrócenia, a od tego już tylko krok do tragedii.

 8. Jak zachować się w przypadku kolizji bądź awarii pojazdu

  Okres zimowy to czas zwiększonej liczby "drobnych" kolizji drogowych, a także awarii pojazdów na drodze. Przypominamy więc obowiązujące przepisy regulujące obowiązki, jakie ciążą w tych przypadkach na kierujących. Zamieszczony materiał filmowy i zdjęciowy obrazują, z jak wielkim nieszczęściem i niebezpieczeństwem możemy się spotkać w takich sytuacjach.

 9. Kierowcy przekraczają prędkość

  Wczoraj na drogach całego województwa prowadzone były działania "Prędkość". Chorzowscy policjanci podsumowali właśnie akcję. Niestety, mimo wielu apeli, ponad 60 kierowców poruszało się naszymi drogami z nadmierną prędkością. Większość z nich została ukarana mandatami karnymi.

 10. Dorośli! Rozmawiajcie z młodymi kierowcami!

  O tym, jak wiele niebezpieczeństw jest na drodze, młodzi kierowcy dowiadują się sami - często za późno... Dlatego starsi, w trosce o ich bezpieczeństwo powinni podjąć ten ważny temat – zwłaszcza kiedy w domu mamy fana motoryzacji. Klucze od samochodu pozostawione do dyspozycji wszystkich domowników kuszą i nasuwają pytanie, czy zwycięży rozsądek – czy chęć zaimponowania rówieśnikom.