Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Aktualności

Polecamy

stop agresji drogowej
rasizm
pokrzywdzony przestęsptwem
handel
dopalacze
Nieskradziona tożsamość nie skradzione życie

Ruch drogowy

 1. Bezpieczna majówka

  Przed nami długi weekend majowy. Mimo, że prognozy pogody na najbliższe dni nie nastrajają optymistycznie, wielu Polaków zaplanowało w tym czasie bliższe i dalsze wyjazdy. Zanim rozpoczniemy wypoczynek poza domem, przypomnijmy sobie kilka zasad bezpieczeństwa.

 2. Akcja trzeźwość.

  Wczoraj chorzowska drogówka wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom w Chorzowie prowadziła wzmożone kontrole trzeźwości kierowców, poruszających się po mieście. W trakcie działań przebadano prawie 1,5 tys. osób. Wśród nich było 2 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść "za kółko" na podwójnym gazie.

 3. "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

  Wczoraj funkcjonariusze chorzowskiej drogówki, przeprowadzili działania w ramach kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Sprawdzali prędkość, stan techniczny pojazdów, kontrolowali również trzeźwość oraz czy kierowcy nie wsiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków.

 4. NURD - podsumowanie akcji chorzowskiej drogówki

  Wczoraj w Chorzowie w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci drogówki wspólnie ze Strażą Miejską przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

 5. Podsumowanie działań NURD na chorzowskich drogach

  Chorzowscy policjanci przeprowadzili na terenie naszego miasta działania dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. Podczas działań realizowali również założenia kampanii "ROK PIESZEGO 2017".

 6. Nie pamiętają o pasach bezpieczeństwa

  Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z chorzowskiej drogówki podobnie jak stróże prawa w całym kraju prowadzili działania "PASY". Ich celem było ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.

 7. Podsumowanie akcji "Prędkość"

  Policjanci chorzowskiej drogówki podsumowali działania „Prędkość”. Akcja ta ukierunkowana były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.

 8. Podsumowanie działań NURD na chorzowskich drogach

  Chorzowscy policjanci przeprowadzili na terenie naszego miasta działania dotyczące Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy sami piesi nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego.

 9. Fotorejestracja wykroczeń na terenie Chorzowa

  Chorzowska drogówka dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym kolejny raz korzystała podczas służby ze specjalistycznego sprzętu do ujawniania wykroczeń w ruchu drogowym. Mowa o zestawie fotograficznym do zdalnej rejestracji wykroczeń.

 10. Quad to nie zabawka!

  Coraz częściej na naszych drogach można zauważyć quady. Pamiętajmy jednak, że te czterokołowce to nie zabawka! Pojazdy tego typu również muszą być zarejestrowane, a jadąca nim osoba musi posiadać uprawnienia do kierowania. Apelujemy o rozwagę i ostrożność! Technika jazdy czterokołowcem jest specyficzna i bardzo łatwo dochodzi do jego wywrócenia, a od tego już tylko krok do tragedii.