Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Aktualności

Polecamy

stop agresji drogowej
rasizm

Ruch drogowy

 1. Trwa akcja "Bezpieczna droga do szkoły"

  W ramach działań "Bezpieczna droga do szkoły" każdego dnia policjanci odwiedzają lokalne szkoły. Dzisiaj gościli między innymi w Szkole Podstawowej nr 15. Prelekcja skierowana do dzieci z klasy zerowej miała na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych w ruchu drogowym. Mundurowi rozdali również dzieciom odblaski.

 2. Chorzowska akcja „Uwalniamy centrum miasta”

  Chorzowscy policjanci, strażnicy miejscy oraz Młodzieżowa Służba Ruchu Drogowego wspólnie przeprowadzili działania profilaktyczne „Uwalniamy centrum miasta”. Główny cel akcji pozostaje nieustannie ten sam - poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedsięwzięcie związane jest z ogólnopolską kampanią „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”.

 3. „Bezpieczna droga do szkoły” w Chorzowie

  Ruszyła akcja: "Bezpieczna droga do szkoły"! Na terenie naszego miasta policjanci drogówki oraz strażnicy miejscy rozpoczęli działania, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w rejonie szkół i przedszkoli.

 4. "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

  Policjant z chorzowskiej drogówki przeprowadził kolejne szkolenie dla przyszłych kierowców w ośrodku szkolenia „L-car”. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”.

 5. Policjanci wspierali akcję MOTOSERCE dla miasta Chorzowa

  Na chorzowskim Rynku odbyła się akcja "Motoserce 2014" zorganizowana przez Klub motocyklowy TIGER RIDERS FG CHORZÓW. Uczestnicy imprezy sami oddali krew i promowali ideę honorowego krwiodawstwa. W tę szczytną inicjatywę włączyli się również policjanci.

 6. Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  W najbliższy piątek, w ramach Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, śląscy i chorzowscy policjanci oraz ratownicy medyczni z Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach przeprowadzą wspólna akcję. Specjalne patrole policji wraz z ratownikami medycznymi będą zachęcali do prawidłowych i bezpiecznych zachowań na drodze. Kierowcy będą mogli przejść szybki instruktaż, umożliwiający uratowanie życia osobie poszkodowanej w wypadku.

 7. Sezon motocyklowy rozpoczęty - apelujemy o rozwagę

  Od początku tego roku na polskich drogach doszło już do ponad 300 wypadków z udziałem motocyklistów. W ich wyniku życie straciło 32 osoby, w tym 30 miłośników jednośladów. MSW apeluje: zachowajmy ostrożność, bądźmy rozważni i stosujmy się do przypisów ruchu drogowego.

 8. Ruszyły eliminacje do turnieju "Policjant Ruchu Drogowego 2014"

  Policjanci z chorzowskiej drogówki wzięli udział w powiatowych eliminacjach do konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2014". Mundurowi na I etapie musieli rozwiązać test z zakresu wiedzy teoretycznej. Najlepszy będzie reprezentował komendę na szczeblu wojewódzkim.

 9. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Chorzowie

  W Zespole Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie odbyły się miejskie eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestnicy musieli wykazać się zarówno umiejętnościami praktycznymi, jak i wiedzą teoretyczną na temat przepisów ruchu drogowego. W przeprowadzeniu rozgrywek pomiędzy uczniami z podstawówek i gimnazjów pomagali policjanci wydziału ruchu drogowego i strażnicy miejscy.

 10. Śmierć motocyklisty

  Chorzowscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło w sobotę, na ul. Katowickiej. W zdarzeniu zginął 18-letni motocyklista.