Areszt dla rozbojarza - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Areszt dla rozbojarza

Data publikacji 21.11.2018

Niespełna godzinę cieszył się ze swojego łupu 30-letni sprawca rozboju. Mężczyznę namierzyli i zatrzymali kryminalni z chorzowskiej komendy. Jak się okazało, nie było to pierwsze jego przestępstwo. Za rozbój w warunkach tzw. recydywy, śledczy, wraz z prokuratorem, zawnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do dyżurnego chorzowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i powiadomił, że widział jak przed chwilą młody mężczyzna napadł z nożem na starszą kobietę. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani mundurowi z chorzowskiej jedynki oraz kryminalni z komendy. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że gdy wracała do domu została napadnięta przez młodego mężczyznę, który grożąc jej nożem zabrał jej telefon komórkowy i pieniądze, a następnie chciał ją zgwałcić. Gdy tylko funkcjonariusze pozyskali rysopis sprawcy, natychmiast ruszyli za nim w poszukiwania. Jadąc ul. Armii Krajowej zauważyli młodego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. W trakcie legitymowania mężczyzna był bardzo nerwowy co dodatkowo utwierdziło kryminalnych, że może mieć coś wspólnego z tym rozbojem. 30-latek został zatrzymany. W trakcie przeszukania mundurowi znaleźli przy nim telefon i pieniądze, które chwilę wcześniej ukradł pokrzywdzonej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Okazało się, że popełnił rozbój w warunkach tzw. recydywy, gdyż w przeszłości był już karany. Śledczy, wraz z prokuratorem, zawnioskowali o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztowania. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu.

Świadkowi dziękujemy za zaangażowanie, a w szczególności godną podziwu odwagę, która powinna stanowić wzór dla wszystkich. Postawa, którą Pan zaprezentował, zasługuje na najwyższe słowa uznania i szacunek.

Ładowanie odtwarzacza...