Zapraszamy na inaugurację programu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

Zapraszamy na inaugurację programu

11.01.2018    Chorzów

Rusza „Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa". Inicjatywa Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinspektora Roberta Łuszcz, została pozytywnie przyjęta przez wiele chorzowskich instytucji. W dniu 16 stycznia zapraszamy wszystkich mieszkańców Chorzowa na inaugurację programu.

Bezpieczeństwo, a w szczególności bezpieczeństwo człowieka w miejscu publicznym jest jego nadrzędną potrzebą i prawem. Z inicjatywy Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinspektora Roberta Łuszcz podjęto działania mające na celu utworzenie „Chorzowskiej Koalicji na Rzecz Bezpieczeństwa”. Projekt ten uzyskał poparcie chorzowskiego samorządu i instytucji działających na terenie Chorzowa. Program zakłada współdziałanie i aktywność w obszarze bezpieczeństwa administracji samorządowej, służb mundurowych, instytucji i mieszkańców. Zakłada też możliwość realizacji inicjatyw obywatelskich i instytucjonalnych. „Chorzowska Koalicja na Rzecz Bezpieczeństwa" opiera się na współdziałaniu instytucjonalnym z czynnym udziałem policjantów dzielnicowych i wykorzystaniem takich narzędzi jak Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Do głównych założeń programu należą między innymi: usprawnianie współpracy między administracją samorządową, służbami mundurowymi, instytucjami działającymi na terenie Chorzowa i mieszkańcami w celu stworzenia sprawnie funkcjonującego lokalnego systemu bezpieczeństwa, współpraca w zakresie monitorowania, analizowania i zwalczania zagrożeń szczególnie dotykających lokalną społeczność, a także działania profilaktyczne kształtujące prawidłowe postawy w obszarach związanych z bezpieczeństwem. Ideą programu jest również propagowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.

W ramach inauguracji programu przewidziano szereg wydarzeń:

od godziny 9:00 do 12:00 będzie można zwiedzić z przewodnikiem Komendę Miejską Policji w Chorzowie, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie, Komendę Straży Miejskiej w Chorzowie oraz Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chorzowie.

w godzinach od 12:00 do 16:00 odbędą się I Chorzowskie Targi Bezpieczeństwa, w programie których znalazły się między innymi pokazy sprzętu techniki policyjnej, warsztaty i konkursy o bezpieczeństwie.

o godzinie 16:00 w Chorzowskim Centrum Kultury zaplanowano koncert Mietka Szcześniaka, podczas którego usłyszymy największe przeboje z czterech ostatnich płyt artysty: „Czarno na białym”, „Spoza nas”, „Zwykły cud” i "Signs".

Zwieńczeniem dnia będzie uroczysta msza święta w kościele pod wezwaniem Św. Barbary, którą odprawi metropolita katowicki, arcybiskup Wiktor Skworc.