"Przejście oddaj pieszym" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

"Przejście oddaj pieszym"

Data publikacji 13.09.2017

Policjanci z chorzowskiej drogówki dzisiaj od godziny 6:00 prowadzą kolejne działania"Kontrola Drogowa Piesi". Wspierani przez strażników miejskich, stróże prawa zwracają szczególną uwagę na zagrożenia czyhające na pieszych ze strony kierowców. Wszystko po to, by uzmysłowić wszystkim użytkownikom dróg, jak istotne jest ich bezpieczeństwo.

Jak pokazują dane statystyczne z ostatnich kilku lat, zdecydowana większość wypadków z udziałem pieszych, w których zawinił kierowca, miała miejsce w obszarze zabudowanym. Niepokojący jest fakt, że do wielu z tych potrąceń doszło w miejscach, gdzie pieszy powinien czuć się bezpiecznie, czyli na tzw. „zebrach”. Dlatego też, w trosce o niezmotoryzowanych, Śląska Policja prowadzi kampanie profilaktyczną "Przejście oddaj pieszym". Jej celem jest wzrost bezpieczeństwa pieszych oraz uzmysłowienie pozostałym użytkownikom ruchu drogowego, jak ogromne znaczenie na jego poprawę ma przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Dzisiaj na terenie Chorzowa podczas działań  "Kontrola Drogowa Pieszy", policjanci z drogówki wspólnie ze strażnikami miejskimi promowali bezpieczeństwo pieszych na drodze. Oprócz represji wobec tych, którzy nie korzystają z "zebry", mundurowi sprawdzają czy osoby siedzące za kierownicą samochodu poruszają się w tym rejonie z dozwoloną prędkością i czy przepuszczają wszystkich na pasach. Stróże prawa edukują kierowców, aby zwracali szczególną uwagę na przechodniów, a "przejścia dla pieszych, oddawali pieszym".