W Chorzowie kręcili kilometry dla Wiktorii - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

W Chorzowie kręcili kilometry dla Wiktorii

14.06.2017    Chorzów

Chorzowscy policjanci, dołączyli do charytatywnej sztafety rowerowej, zorganizowanej przez policjantów ze Strumienia. W miniony poniedziałek kręcili kilometry dla 16-letniej Wiktorii cierpiącej na zespół moya-moya. Już dziś odbędzie się finał charytatywnego rajdu.

Do XII etapu sztafety dołączyło trzech policjantów z Chorzowa asp. sztab. Maciej Maciewski, asp. sztab. Krzysztof Kokoszka i sierż. sztab. Mateusz Kajda. Chorzowscy rowerzyści dołączyli do Policjantów ze Strumienia już w Zabrzu. Nastepnie wspólnie przejechali do Rudy Śląskiej i Chorzowa.  Po odwiedzeniu komisariatu i komendy na terenie Chorzowa rowerzyści przejechali do Siemianowic Śląskich i Sosnowca. W sumie sztafeta w XII etapie pokonała 78 kilometrów. Chorzowscy policjanci na leczenie Wiktorii zebrali ponad 600  złotych. To jednak nie koniec zbiórki. Nie trzeba być mundurowym, aby dołączyć się do wspólnej pomocy dla ciężko chorej Wiktorii. Każdy może tego dokonać dokonując wpłaty

Śląskie Stowarzyszenie Chorych na SM Sezam

44-141 Gliwice, ul. Parkowa 5

nr konta 09 1050 1298 1000 0023 1409 9488

z dopiskiem „Wiktoria Gruszka - Policja”

Przypominamy, że głównym celem wyprawy jest zbiórka pieniędzy na operację i leczenie 16-letniej Wiktorii Gruszki córki jednego z policjantów z Komisariatu Policji w Pyskowicach. Wiktoria Gruszka choruje na zespół moya-moya. Jest to schorzenie polegające na postępującym zaniku tętnic wewnątrz czaszkowych co z kolei prowadzi do niedokrwienia ośrodkowego układu nerwowego. Choroba ta należy do najrzadszych schorzeń. W Polsce choruje obecnie 35 osób, jest trudna w leczeniu bo nieznane są przyczyny.

Już dzisiaj policjanci ze Strumienia kręcą kolejne kilometry. Tym razem pojadą przez Rudę Śląską, Chorzów, Świętochłowice, Katowice, Siemianowice Śląskie i Sosnowiec.

Z całej wyprawy powstanie także album pt. "Rowerowym szlakiem po jednostkach Policji garnizonu śląskiego", który będzie podsumowaniem ich przedsięwzięcia. Album zostanie wydany dzięki stowarzyszeniu IPA Cieszyn II oraz NSZZ Policjantów.