Wiadomości

Wtargnął na murawę oraz zaatakował pracownika służby porządkowej

Data publikacji 14.03.2017

Chorzowscy policjanci zabezpieczali mecz piłki nożnej pomiędzy Ruchem Chorzów a Lechią Gdańsk. Mundurowi zatrzymali 38-latka, który bezpośrednio po meczu wtargnął na murawę i naruszył nietykalność cielesną pracownika służby porządkowej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

W sobotę na stadionie przy ul. Cichej rozegrany został mecz piłki nożnej pomiędzy Ruchem Chorzów a Lechią Gdańsk. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Chorzowa i kibiców czuwało kilkudziesięciu policjantów z chorzowskiej komendy oraz katowickiego oddziału prewencji. Bezpośrednio po zakończeniu meczu na płytę stadionu boiska piłkarskiego wtargnął mężczyzna. 38-latek popchnął pracownika służby porządkowej, czym naruszył jego nietykalność cielesną. Mundurowi z oddziału prewencji zatrzymali pseudokibica, który swoim zachowaniem naruszył obowiązujące przepisy prawne. Wtargnięcie na płytę boiska, zgodnie z  ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, jest przestępstwem. Wczoraj mężczyzna usłyszał wyrok. Decyzją sądu przez najbliższe dwa lata wszelkie imprezy masowe będzie oglądał jedynie w telewizji, gdyż sąd orzekł wobec niego środek karny w postaci zakazu wstępu na imprezę masową na okres dwóch lat, ponadto na siedem miesięcy sąd ograniczył mu wolność, nakładając jednocześnie obowiązek wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne.

Przypominamy, że osoby, które podczas imprezy sportowej używają elementów odzieży lub przedmiotów, przez które ich identyfikacja jest utrudniona lub niemożliwa, podlegają karze ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 2 tysiące złotych. Przestępstwem jest również wnoszenie lub posiadanie na imprezie masowej wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, materiałów wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów. Osoba, która łamie ten zakaz popełnia przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakazy wstępu na imprezę masową.