"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Chorzowie

Wiadomości

"Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Data publikacji 10.03.2017

Wczoraj funkcjonariusze chorzowskiej drogówki, przeprowadzili działania w ramach kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie". Sprawdzali prędkość, stan techniczny pojazdów, kontrolowali również trzeźwość oraz czy kierowcy nie wsiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków.

W trakcie działań policjanci z drogówki wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia, zarówno do pomiaru prędkości, na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu jak i do badania kierowców pod kątem czy nie zażywali wcześniej narkotyków. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

Mundurowi skontrolowali w sumie 34 pojazdy. Niestety posypały się mandaty. Ukarano nimi 26 kierowców. W trzech przypadkach z uwagi na zły stan techniczny pojazdów zatrzymano dowody rejestracyjne. W dwóch przypadkach kierowcy prowadzili swoje pojazdy nie posiadając uprawnień, dwukrotnie też kontrolowano, czy kierowcy nie zażywali wcześniej narkotyków.

Wśród skontrolowanych kierowców, jak i jadących z nimi pasażerów, policjanci przeprowadzili kolejną akcję informacyjno-profilaktyczną w ramach kampanii " Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie"

Ładowanie odtwarzacza...