Wiadomości

Narada podsumowująca pracę chorzowskiej Policji oraz konsultacje w sprawie map zagrożeń

Data publikacji 08.02.2016

W 2015 roku chorzowscy policjanci zatrzymali prawie 1800 sprawców na gorącym uczynku przestępstw, przeprowadzili ponad 20 tysięcy interwencji, zatrzymali 216 osób poszukiwanych. Nastąpił spadek przestępczości w porównaniu do poprzedniego roku, a poziom wykrycia wzrósł - to wnioski płynące z podsumowania pracy chorzowskich policjantów w ubiegłym roku. W czasie narady odbyła się też konsultacja społeczne w sprawie powstających map zagrożeń.

W naradzie, podsumowującej wyniki uzyskane przez chorzowski garnizon, uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk, Prezydent Miasta Chorzowa Andrzej Kotala, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Chorzowie Andrzej Sikora oraz przedstawiciel zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz związków zawodowych działających w Policji.

Narada rozpoczęła się od złożenia meldunku Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Katowicach nadinsp. Jarosławowi Szymczykowi. Następnie szef chorzowskiego garnizonu podsumował efekty ubiegłorocznej pracy policjantów oraz wskazał zadania do realizacji w 2016 roku. Insp. Dariusz Brandys podziękował za dotychczasową pracę wszystkim chorzowskim policjantom oraz pracownikom cywilnym. Odrębne podziękowania skierował do władz miasta za wsparcie przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
Oficjalną część spotkania podsumował Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk, który scharakteryzował najistotniejsze zadania dla funkcjonariuszy garnizonu śląskiego oraz priorytety Komendanta Głównego Policji w zwalczaniu przestępczości w bieżącym roku.

Podczas narady odbyły się także konsultacje społeczne dotyczące prac nad mapą zagrożeń, których celem była wymiana doświadczeń związanych z bezpieczeństwem i porządkiem publicznym. Zagadnienia związane z tym przedsięwzięciem przedstawił I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinsp. Andrzej Zbierański, który zaznaczył, iż warunkiem poprawy skuteczności działań w zakresie likwidacji zagrożeń jest skuteczna współpraca pomiędzy wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w realizację zadań na rzecz bezpieczeństwa obywateli. Ideą, która przyświeca powstawaniu map zagrożeń jest zaproszenie lokalnej społeczności do identyfikacji zagrożeń. Ważnym elementem w tworzeniu tego istotnego społecznie narzędzia, jest dyskusja i płynące z niej wnioski.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony