Sukces chorzowskiego policjanta

Data publikacji 19.10.2015

Policjant z wydziału ruchu drogowego chorzowskiej komendy sierż. sztab. Sebastian Walicki godnie reprezentował policjantów na III Mistrzostwach Policji w Pływaniu Lublin 2015. Podczas zawodów dwukrotnie stanął na podium, zdobywając złoty i brązowy medal.

III Mistrzostwa Policji w Pływaniu odbyły się w minioną sobotę, w  Lublinie na nowopowstałym basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. Do rywalizacji stanęło 63 policjantów, w tym 17 kobiet. Zawodnicy reprezentowali m.in. woj. śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, łódzkie, mazowieckie, wielkopolskie, opolskie i oczywiście garnizon policji lubelskiej.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło funkcjonariuszom z KWP w Lublinie, którzy zdobyli łącznie 35 medali, w tym 9 złotych, 9 srebrnych i 17 brązowych. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Katowicach, a trzecie policjanci reprezentujący garnizon małopolski.

W sztafecie męskiej zwyciężyła drużyna  KWP w Katowicach, którą reprezentował między innymi sierż. sztab. Sebastian Walicki- policjant z Wydziału uchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji Policji w Chorzowie. Funkcjonariusz drugi raz stanął na podium, zajmując III miejsce w konkurencji indywidualnej- 400 m stylem dowolnym.