Wiadomości

Finał IV edycji programu „Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic”

Data publikacji 10.06.2015

Na stadionie przy ul. Cichej w ramach programu „Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic” odbył się finał tegorocznego turnieju, podczas którego uczniowie z chorzowskich gimnazjów rywalizowali ze sobą na najlepszy doping i oprawę meczu piłki nożnej. W składzie jury między innymi zasiadła policjantka z chorzowskiej komendy.

W ramach programu „Bezpiecznie kibicuję – mądrze dopinguję – młody kibic” na stadionie Ruchu Chorzów przy ul. Cichej odbył się już IV finał turnieju piłkarskiego. Najlepsze zespoły z chorzowskich gimnazjów, które w ciągu roku szkolnego wygrały na  poszczególnych etapach zawodów wczoraj walczyły o  zwycięstwo. Podczas spotkania nastolatkowie rywalizowali ze sobą na najlepszy i kulturalny doping oraz oprawę meczu, kibicując swoim kolegom na boisku. Były balony, malowane twarze, okrzyki, tańce i cheerleaderki. Na ławce sędziowskiej oprócz przedstawicieli Urzędu Miasta, klubu Ruchu Chorzów, Straży Pożarnej zasiadła policjantka  z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie asp. Karolina Cieśla. Jury w czasie meczów oceniało między innymi flagę, prezentację, zachowanie uczestników Zabawa podczas trwania całej imprezy była przednia, a rywalizacja piłkarska zawzięta, ostra, ale zgodna z zasadami „fair play”. Podczas uroczystości nagrodę  zwycięzcom wręczał między innymi Zastępca Prezydenta Miasta Chorzów mgr  Marcin Michalik oraz I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie nadkom. Andrzej Zbierański. Nagrodę również otrzymała asp. Karolina CIeśla za zaangażowanie w realizajcę programu.

Puchar dla najlepszej piłkarskiej drużyny otrzymali uczniowie z Gimnazjum nr 9, a w dopingowaniu bezkonkurencyjne okazało się Gimnazjum nr 4. W programie wzięło udział blisko tysiąc uczniów z 14 chorzowskich gimnazjów.

Celem programu są działania profilaktyczne mające za zadanie propagować ideę fair play oraz umiejętność radzenie sobie z trudnymi sytuacjami w życiu społecznym. W trakcie realizacji programu, młodzież uczy się jak przeciwdziałać agresji w sporcie, na stadionach i w szkole, jak podchodzić z szacunkiem do innych kultur, religii i ras oraz jak kulturalnie dopingować i zachowywać się na stadionie. Program, realizowany cyklicznie w I klasach chorzowskich szkół gimnazjalnych, realizowany jest w ramach rządowego programu "Razem Bezpieczniej".

Powrót na górę strony