Chorzowscy policjanci na medal podczas letniego biathlonu

Data publikacji 15.10.2014

Dwoje chorzowskich policjantów stanęło na I i III stopniu podium podczas Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Biathlonie Letnim pod patronatem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, które odbyły się wczoraj na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Żorach.

Podnoszenie poziomu ogólnej sprawności fizycznej, promowanie zdrowego i aktywnego wypoczynku poprzez udział w rywalizacji sportowej, czy popularyzacja dyscyplin strzeleckich i biegowych wśród policjantów, to tylko niektóre cele Wojewódzkich Mistrzostw Policji w Biathlonie Letnim zorganizowanych przez Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach.

Do wczorajszej rywalizacji stanęli policjanci z całego województwa. Mężczyźni biorący udział w zawodach pokonywali indywidualnie dystans 7,5 kilometra, panie o 3 kilometry mniej, a także wykonywali w międzyczasie dwa strzelania z odległości 25 metrów.

W kategorii mężczyzn do 35 lat sierż. Paweł Świerkot- dzielnicowy z komisariatu I, był bezkonkurencyjny i stanął na pierwszym stopniu podium, a w kategorii open kobiet st. sierż. Olga Klimoszek- z wydziału walki z przestępczością gospodarczą, wywalczyła brązowy medal.

Serdecznie gratulujemy medalistom i  i życzymy kolejnych sukcesów.